Vijesti

POTPISIVANJE MEĐUNARODNOG PROTOKOLA BRATSKIH ŠKOLA

Danas je naša škola potpisala Međunarodni protokol bratskih škola sa Kadir Kuş İmam Hatip Ortaokulu Bağcılar İstanbul.
Javna ustanova „Prva osnovna škola“ Konjic, na čelu sa direktorom Kozić Omerom i Kadir Kuş İmam Hatip Ortaokulu Bağcılar İstanbul Bağcılar İstanbul, na čelu sa direktorom Bayram ÇETİN su pripremili ovaj protokol s ciljem razvijanja međusobne obrazovne saradnje i zajedničkog razumijevanja, te jačanja bratskih i prijateljskih veza.
U okviru ovog protokola, čijem su potpisivanju prisustvovali i:
– Dr. Ömer Faruk Yelkenci – zamjenik ministra za obrazovanje Turske
– Tuba Korkmaz – direktorica odjela za EU poslove i vanjske poslove pri ministarstvu
– Doc. Dr. Murat Müdžahit Yentur – direktor direkcije za obrazovanje Okruga Istanbul
– Metin ÇANGIR – direktor direkcije za obrazovanje Opcine Tuzla iz Istanbula,
– Šeref Ateš – predsjednik Instituta Yunus Emre
– Mehmet Akif Yaman direktor Instituta Yunus Emre Sarajevo,
predviđeno je sprovođenje aktivnosti poput međusobnih edukativnih i kulturnih posjeta učenika i nastavnika, razmjena dobrih praksi u oblasti obrazovanja, kao i uspostavljanje komunikacijske mreže između učenika i nastavnika.
U ime Menadžmenta i uposlenika naše škole zahvaljujemo se na ukazanom povjerenju, te se veselimo zajedničkoj budućoj saradnji.